2019 06 08 Smėlio skulptūros Jelgavoje, Jūrmala ir “Trubenieki” grybų ūkis!

2019 m. birželio 8 d. kviečiame vykti į Tarptautinį smėlio skulptūrų festivalį Jelgavoje, Jūrmalą ir “Šitake” grybų ūkį “Trubenieki”.

13-asis tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis Jelgavoje – seniausias ir didžiausias smėlio skulptūrų festivalis Baltijos šalyse. Virš 20 pasaulyje pripažintų skulptorių kurs smėlio skulptūras iš 14 000 tonų smėlio. Jums nereiks stovėti didelėje eilėje, tam kad nusipirkti bilietą į smėlio skulptūrų festivalį! Viskuo pasirūpinsime mes!

O prieš tai aplankysime Jūrmalą – žymiausią Latvijos kurortą, kur turėsite galimybę pasivaikščioti nuostabiu paplūdimiu, kur dangus susilieja su jūra…

Gal kas ir susigundys išsimaudyti jūroje?

8.15 val. išvykstame iš Panevėžio.

Keliaujame į Jūrmalą – didžiausią Baltijos valstybių kurortinį miestą, kurį nuo seno garsina švelnus klimatas, jūra, sveikas oras, medicininis dumblas ir mineraliniai vandenys. Ypatingo patrauklumo kurortui suteikia 32 km ilgio balto smėlio paplūdimys, platūs pušynai ir natūrali miesto riba – upė Lielupė.

Laisvas laikas Jūrmaloje. Pasivaikščiosite po kurortą, pasigrožėsite praeito šimtmečio pradžioje pastatytais mediniais vasarnamiais ir šiuolaikinės architektūros pastatais, užsuksite ir į Jūrmalos miesto muziejų. Muziejaus kolekcijoje yra daug eksponatų, pasakojančių apie gyvenimą kurorte nuo XVIII a. pabaigos iki mūsų dienų, vyksta įvairios parodos. Poilsis prie jūros.

Atvykstame į Jelgavą. Trumpos ekskursijos metu apžiūrėsite miesto įžymybę – didingus Jelgavos rūmus. 1737 m. dabartiniams rūmams pamatus padėjo Kuržemės hercogas Ernstas Johanas Bironas, Rusijos dvaro architektui Rastreliui pavedęs sukurti naują baroko stiliaus rezidenciją. (Rastrelis projektavo ir garsiuosius Rundalės rūmus, Peterhofo rūmus ir Žiemos rūmus Sankt Peterburge.) Kadaise čia šeimininkavo Kuržemės hercogas, prieglobstį sau buvo radęs net Prancūzijos karalius Liudvikas VIII. Jelgavos senamiestis. Pakylame į Šv. Trejybės bažnyčios *bokštą. Bokšto devintajame aukšte yra parodų salė ir apžvalgos aikštelė, iš kurios galima grožėtis miesto panorama į visas pasaulio šalis, o aukštu žemiau – elegantiškas restoranas. Laisvas laikas.

O dabar keliaujame į Pašto salą. Miesto centre, tarp Lielupės ir Driksos upių, esanti sala, į kurią veda įspūdingas pėsčiųjų tiltas, jau spėjo tapti mėgstama jelgaviečių laisvalaikio praleidimo vieta ir turistų traukos centru. Šiandien čia visų laukia įspūdingas reginys – TARPTAUTINIS SMĖLIO SKULPTŪRŲ FESTIVALIS. Šiemet jau 13-tąjį kartą didžiausias Baltijos šalyse smėlio skulptūrų parkas bandys nustebinti lankytojus išmone, kūrybiškumu, fantazija. Festivalio tema „Antikinis pasaulis“. Meno kūrinius kurs daugiau nei 20 pasaulyje pripažintų skulptorių. Bus panaudota 14000 tonų smėlio. Festivalio metu vyks įvairių Latvijos menininkų koncertai, veiks smėlio skulptūrų dirbtuvės vaikams, galėsite stebėti skulptūrų kūrimo procesą. Graži šventė, originalios nuotraukos, puiki nuotaika…

Programos paįvairinimui vyksime į “Šitake” grybų ūkį “Trubenieki”. Tai didžiausias “Šitake” grybų augintojas Latvijoje, siūlantis susidomėjusiems pasižvalgyti po ūkį, sužinoti šių grybų auginimo paslaptis, paragauti šviežių “Šitake” grybų ir pasimėgauti nuostabia grybų sriuba. Ūkis visus metus augina aukščiausios kokybės grybus, kuriuos vėliau pristato prestižiniams Latvijos restoranams ir parduotuvėms.

Kupini įspūdžių apie vidurnaktį grįžtame į Panevėžį.

Kelionės kaina 18 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
“Šitake” grybų sriubos degustacija – 5 Eur/asm.
Bilietas į smėlio skulptūrų festivalį – 3-5 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161