2019 06 23 Trumpiausią metų naktį (Jonines) švęskite Liepojoje!

2019 m. birželio 23 d. kviečiame Jonines švęsti Liepojoje!

Ar žinote, kokia šventė Latvijoje yra populiaresnė nei šv. Kalėdos?

Daug pagoniškų tradicijų išsaugojusioje Latvijoje populiariausia šventė yra Joninės (latviškai, Ligo), kai latviai švenčia trumpiausią metuose naktį ir švenčia iki ryto, kol saulė patekės.

12.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Vykstame į Latvijos miestą Liepoją – įsikūrusį prie jūros. Keliaudami aplankysime caro laikų karinį miestą Karostą. Tai – išskirtinė, paradoksali ir unikali vieta ne tik Latvijos, bet ir pasaulio istorijoje bei architektūroje. Karostas yra vienas nekasdieniškiausių turizmo objektų Latvijoje, kuriame išlikę senieji fortai, cerkvė, maniežas, kalėjimas. Gido lydimi apžiūrėsime senuosius sugriuvusius fortus jūros pakrantėje, kurie tarsi pastatai vaiduokliai kyšo vandens paviršiuje.

Toliau vyksime į Liepojos centrą. Pasižvalgysime po Liepoją, žmonių vadinamą vėjų ir muzikos miestu. Pamatysime natomis išmargintas gatves ir šaligatvius. Keliausime pagal natas. Jos rodys kelią į svarbiausius miesto statinius, turistinius objektus. Jos atves į Liepojos himnų personažų alėją, Latvijos muzikantų garbės alėją su 35 muzikantų delnų atspaudais, prie didžiausios gitaros didžiausių būgnų, gintarinio laikrodžio, vaiduoklio medžio…

Jeigu birželio 23-iąją Latvijoje vidurdienio metu pastebėsite ypatingą sujudimą ir iš miesto plūstantį automobilių srautą, žinokite – tai latviai rengiasi švęsti Jonines, metų latviškiausią ir pilną įvairiausių linksmų išdaigų šventę. Atvykstame į Perkonės parką, kur vyks Joninių šventė laužų šviesoje, gros šlagerių muzika, galėsite nusipirkti maisto ir gėrimų, taip pat galėsite atsinešti savo maisto.

Smagiai praleidę laiką Joninių šventėje apie 24 val. keliaujame namų link. Apie 5 val. grįžtame į Panevėžį.

Kelionės autobusu kaina 23 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Gidų paslaugos.

Būtina registracija tel. +370 637 53 161