2019 07 14 Lietuvos Venecija (Mingė – Rusnė – Ventės ragas)

2019 m. liepos 14 d. kviečiame vykti į gamtine įvairove ir sudėtinga istorija išsiskiriantį Pamario kraštą, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą.

6.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Keliaujame į Rusnę – rūkytos žuvies sostinę ir vienintelį Lietuvos miestelį saloje, įsikūrusį Nemuno deltoje tarp Skirvytės ir Atmatos upių. Rusnės saloje kaip niekur kitur, gražiai atsiskleidžia lietuvininkų istorija. Gyvenimas pamario krašte niekada nebuvo lengvas – siautė potvyniai, pas kaimyną galėjai nuplaukti tik valtimis, marių vėjai pavasarį ir rudenį buvo pikti ir klastingi…Rusnėje mūsų lauks žuvies rūkymo edukacija. Lankomės “Ingos rūkyklėlėje”. Dalyvaujame programoje “Žuvies kelias”. Šeimininkė parodys, kaip ruošiama žuvis rūkymui, kaip rūkoma. Po to skanausite keturių rūšių šviežiai išrūkytos žuvies. Šeimininkai pasirūpins, kad stalas būtų gardus. Bus ir vanduo su citrina ir mėtomis. Arbata arba kava (kaip pageidausite). Po edukacijos turėsite galimybę apsipirkti, įsigyti rūkytos žuvies.

Iš Rusnės važiuojame į Uostadvarį, iš kurio laivu plauksime į Minijos kaimą (Mingę), dar kitaip vadinamą “Lietuvos Venecija”. Atvykę, patys nustatysite, kodėl šis kaimas taip tituluojamas. “Mingės egzotikoje” ragausime gardžios žuvienės.

Toliau vykstame į Ventės ragą, tikrą rojaus kampelį gamtos mylėtojams. Esame pačiame šalies kampe, prie Kuršių marių. Pamatome seniausią Lietuvoje švyturį, kuris mena 1837 metus. Tuomet jis būdavo apšviečiamas lempa, kūrenamas alyva. Visi norintys ir nebijantys vėjo, gali užlipti bei pasižvalgyti po apylinkes. Išvysite Kuršių neriją, Nidą ir Preilą.

Seniausiam Lietuvos švyturiui kompaniją palaiko paukščių žiedavimo stotis, įkurta garsaus Lietuvos gamtininko T. Ivanausko. Čia yra ir muziejus, supažindinantis su paukščių žiedavimo istorija, bei jų migravimo tyrimais. Ekskursiją Ventės rage veda Ornitologijos stoties specialistas.

Geros nuotaikos, pilni įspūdžių, sugrįšime į namus apie 22 val.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 22 Eur/asm.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Ventės ragas – 1 Eur/asm.
Žuvienė – 3,5 Eur/asm.
Plaukimas laivu – apie 6 Eur/asm.
Žuvies rūkymo edukacija – 5 Eur/asm.

Registracija tel. +370 637 53 161