2019 07 14 Vaizdingasis Vidžemės kraštas: Lygatnė – Cėsys – Araiši

2019 m. liepos 14 d. kviečiame vykti į Vaizdingąjį Vidžemės kraštą: Lygatnė-Cėsys-Araiši.

Dažnai net neįtariame, kokių gamtos stebuklų galime aptikti kaimyninėje Latvijoje. Viena įdomiausių vietų – Gaujos Nacionalinis parkas, kuris nustebina lankytojus gausybe atodangų, urvų, kanjonų, neįtikėtinų formų olų, uolų, požeminių upelių ir ežerų gausa. Vaizdai privers užsimiršti, kad esate kaimyninėje valstybėje, nes tokie vaizdai artimesni kalnuotų kraštų gamtovaizdžiams. Nemažai šiame krašte ir didingos praeities ženklų –pilių…

6.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Keliaujame į Lygatnę. Lygatnė priklauso prie gražiausių Latvijos gamtos kampelių Gaujos Nacionaliniame parke. Apsilankius Lygatnėje vietinio gido lydimi pamatysime Lustūžį. Jis yra dešiniajame Lygatnes upės krante ir tęsiasi 250 m pasroviui, 50 m palei miško pakraštį. Plotas 4,5ha. Tai vertingas geologinis, geomorfologinis paminklas – smiltainio ola, kuri dominuoja Lygatnes centro panoramoje. Ant jo lengva užlipti laiptais, o nuo jo viršaus matyti visas Lygatnės centras. Žemiau uoloje yra vyn* rūsiai. Aplankysime uoloje esančias olas ir vyn* rūsius. Pageidaujantys galės įsigyti vietinės gamybos vyn*.

Sukame į patį latviškiausią Latvijos miestą Cėsis. Aplankome Cėsių pilį. Tai vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kurios senojoje Latvijos teritorijoje pastatė Vokiečių ordino riteriai. Manoma, kad pilis pradėta statyti 1209 m. Ekskursija po senąją viduramžių pilį. Vėliau gido lydimi pasivaikštome po jaukų Cėsių miestelį. Laisvo laiko metu galėsite savarankiškai paklajoti senovinėmis gatvelėmis ar užsukti į kavinukę paragauti latviškų patiekalų.

Grįždami užsuksime į Araišius, kuriuose yra rekonstruota, unikali medinė IX- X a. gyvenvietė ant ežero. Tai ežero viduryje ant polių stovintis Latgalių gyvenvietės medinių pastatų kompleksas. Čia apžiūrėsite daugiau kaip 20 medinių namelių, Livonijos laikų pilies griuvėsius.. Patekti į namelių vidų pavyks tik susilenkus. Sakoma, kad vikingų laikais vienam žmogui tekdavę tik 3 kv.m. gyvenamojo ploto. Spėjama kad Araišiuose gyveno daugiau nei 70 žmonių.

Kelionė į Lietuvą. Vakare apie 21 val. sugrįžtame į namus.

Kelionės kaina 21 Eur asmeniui

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Lygatnė. Ekskursija “Lygatnės uolų paslaptys“ – 2 Eur.
Lygatnė. Keltas per upę – prizas turistams.
Cesio miestas, Cesio senoji viduramžių pilis. Suaugusiam asmeniui 6 Eur, Pensininkui, mokiniui, studentui 3,5 Eur, Šeimyninis bilietas (2 suaugę ir vaikai iki 16 metų ) 12 Eur.
Araišių archeologinis muziejus – apie 1-2 Eur.
Asmeninės išlaidos.

Būtina registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba: Rekomenduojame avėti patogią avalynę, rūbus. Vykstant į Latviją būtina turėti su savimi pasą arba asmens tapatybės kortelę.