2019 07 27 Palanga ir Klaipėdos jūros šventė “Jūra tinka kiekvienam“!

2019 m. liepos 27 d. kviečiame vykti į pajūrį aplankant Palangą ir Klaipėdą, kur Jūsų lauks ekskursija „Jūra tinka kiekvienam“!

Jau 60 metų paskutinį liepos mėnesio savaitgalį visa Baltijos pakrantė kvėpuoja vienintelio Lietuvos uostamiesčio gimimo dienos dvasia. Šventės metu atrodo net žuvys dainuoja senasiąs žvejų daineles „Stinta pūkis, stinta stinta pūkis“ ir kitas. Šiemet „Jūros šventės“ devizas yra „Jūra tinka kiekvienam“. Išskirtinės išvykos į pajūrį metu kviečiame leistis užliūliuojami Baltijos jūros dvasios aplankant grafų Tiškevičių įkurtą kurortą Palangą ir Klaipėdą.

6 val. išvykimas iš Panevėžio.

Vykstame į Palangą, kur susipažinsime su Palangos miesto, kaip kurorto, pradžia, kai čia savo karieta pirmą kartą atvyko grafai Tiškevičiai. Mykolo, Felikso ir Antaninos Tiškevičių dėka šis žvejų kaimas virto ne tik prašmatniu kurortu, bet ir lietuvybės vienu iš lopšių. Ekskursijos po Palangą metu aplankysime angliško tipo grafų parką, išgirsite legendų apie deivę Jūratę, vaidilutę Birutę, susipažinsite su atnaujintais rūmais bei didžiausiu Baltijos gintaro muziejumi, aplankysime Birutės kalną, Lurdo grotą, prezidento A.Smetonos ąžuolą, pasivaikščiosime meilės ir Tiškevičių alėjomis, šalia kurios esančių vasaros estrados neseniai buvo atidaryta garbės lenta su daininko S. Povilaičio parašu. Taip pat nueisime ten, kur Palangos svečiai ploja einančiai ilsėtis saulei, kur buvo pirmą kartą parodytas Keturakio spektaklis „Amerika pirtyje“, Grafų laikų renginių vietą – Kurhausą, paminklą čia vaikystę leidusiam partizanų vado generolo Jono – Vytauto Žemaičio skulptūrą, lyg mažąją Švėkšnos bažnyčios seserį švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią su stebuklingai išlikusia per karą Lurdo grotos Marijos skulptūra. Laisvu laiku galėsite nusimaudyti vieno iš mylimiausių palangiškių Stasio Povilaičio apdainuotoje jūroje prie tilto.

Vėliau išvykstame link Klaipėdos. Ekskursija autobusu: buvusios Prūsijos kareivinių kompleksas, kuriame dabar yra įsikūręs Klaipėdos universitetas, Lietuvininkų aikštė su M.Mažvydo skulptūra, miesto geradario Vynerio namai, 1920-1923 m. prancūzų kareiviams priklausęs vienas puošniausių miesto pastatų – viešoji I.Simonaitytės biblioteka, XIX ir XX a. pr. turtingųjų kvartalas – Liepų g., kurioje seniau rinkdavosi masonai, yra įkurdintas „daugiausiai laiko“ pasaulyje turintis pastatas – Laikrodžių muziejus, Lietuvos pramoginių šokių legendos „Žuvėdra“ gimimo vieta – Jugendo stiliaus Menų fakultetas. Vėliau tęsiame ekskursija pėstute po miestą ir pačią „Jūros šventę“. Kadangi ši šventė yra pirmiausia miesto gimimo diena – tai aplankysime Klaipėdos gimimu – Kruizinių laivų terminalas, Vaiduoklis, kuris gelbėjo pilį, piliavietė, garsieji pirklių sandėliai, kurie slepia ir vieno žymiausių visų laikų pasaulio žmonių – Trojos atradėjo istoriją. Taip pat sužinosite daug kitų smagių ir neįtikėtinų istorijų apie šį buvusių Prūsijos karalystės sostinės miestą, jūrinio miesto kapitoną Stulpiną, daug būsimų jūros brolių išugdžiusį mokomąjį laivą – „Meridianas“ bei įsisupsite į kiekvieno skonį lepinančią šventę: koncertai, didžiulė amatininkų mugė prie Danės upės, pasirodymai ir gardus maistas!

Nepamirškite dryžuotų drabužių! Būk sieloje jūreivis!

Smagiai praleidę laiką uostamiestyje apie 18.00 val. išvyksime namų link.

Kelionės autobusu kaina 23 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Palangos gintaro muziejus – suaugusiems 4 Eur, su lengvatomis 2 Eur.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161