2019 07 28 Mažosios Lietuvos keliais: Dreverna –Priekulė –Vilhelmo kanalas

2019 m. liepos 28 d. kviečiame vykti į Mažosios Lietuvos keliais: Dreverna – Priekulė – Vilhelmo kanalas.

Prūsijos (Mažoji) Lietuva mūsų rašto lopšys. Būtent iš čia į Didžiąją Lietuvą keliaudavo spausdintas žodis lotyniškais rašmenimis, o pats žvejų dainų, kurėnų, nendriniais stogais užklotų namų kraštas yra neįsivaizduojamas be jo svarbiausios metraštininkės Ievos Simonaitytės.

7.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Vykstame į Dreverną. Šiandien šis žvejų kaimelis po rekonstrukcijos yra tapęs vienu didžiausiu konkurentu kitoms Lietuvos vasaros sostinėms. Čia galėsite susipažinti su laivų gamyba ir legendinio šio amato meistro Jono Gižo palikimu; paskanauti pačios tikriausios žuvienės ir vietinio vyndario vyn*; 2 val. pasiplaukiosime Kuršių mariomis ir užlipę į apžvalgos bokštą galėsite pasigrožėti kvapą gniaužiančia panorama, kuri atsiveria į Naglių rezervatą (Kuršių nerija), marias, Dreverną.

Keliaudami iš Drevernos pamatysite Vilhelmo kanalą. Norint apeiti pavojingą „Ventės rago kampą“, XIX a. vid. buvo suplanuota statyti 25,3 km ilgio kanalą tarp Minijos, Drevernos ir Smiltelės. Jis pavadintas tuometinio Prūsijos karaliaus, kuriam šis kraštas ir priklausė, Vilhelmo I vardu. Kanalo statybos tikslas kadaise buvo apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose. Kanalą kasė vietos gyventojai ir tik paskutiniais metais, siekiant paspartinti kasimo darbus buvo atsiųsti prancūzų karo belaisviai.

Toliau vykstame į Priekulę. „Aš nevienąsyk esu sakiusi, kad rašydama ir verkdavau, ir džiaugdavausi. O tai todėl, kad verkiama ir džiaugiamasi tik dėl saviškių. O savi – visas mano kraštas“ – sakydavo garsiausia priekuliškė Ieva Simonaitytė. Miestelyje, ant Minijos kranto, rašytoja pasistatė vasarnamį (pati jį vadino „vasaros rezidencija“), kuriame vasarodavo ir kurdavo. 1980 m. šiame name įkurtas memorialinis muziejus. Ievos Simonaitytės vardu pavadinta Priekulės gimnazija, o miestelio centre stovi paminklas rašytojai „Šventvakarių Ėvė“. Jūsų lauks trumpa ekskursija po Priekulės centrą.

Pakeliavę Mažosios Lietuvos keliais vyksime namų link, grįžimas į Panevėžį apie 21 val.

Kelionės autobusu kaina 22 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
J. Gižo etnografinė sodyba, žuvienė, „MEMEL“ vyn* degustacija, plaukimas laivu – apie 17 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161