2019 08 10-11 Paslaptingoji Saremos sala, Talinas ir teatras “Talino legendos“

2019 m. rugpjūčio 10-11 d. kviečiame vykti į dviejų dienų kelionę po Estiją, aplankant nuostabaus grožio Saremos salą, senąjį Taliną ir naują pramogą teatrą-atrakcioną “Talino legendos“.

1 diena. 6.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Kelionė Lietuvos, Latvijos keliais – į Estiją. Atvykstame į Virtsu uostą. Keltu keliamės į Muhu salą.Toliau keliaujame daugiau nei 100 metų senumo Vaike sąsiaurio pylimu – į Saremą. Saremos saloje pirma stotelė – Anglos vėjo malūnų kalva, vienintelė išlikusi saloje. Anksčiau malūnus turėjo visi kaimai. Aplankome Anglos vėjo malūnų kompleksą (tai 5 malūnai: 4 standartiniai ir 1 kiek aukštesnis – olandų stiliaus). Apsilankysime kultūros paveldo centre, paragausime Angla ruginės duonos su žolelių sviestu bei paskanausime kvapnios žolelių arbatos*.

Vykstame prie Pangos skardžio – vienos romantiškiausių vietų saloje. Skardis nutįsęs 2,5 km. Nuo 21 m aukščio skardžio atsiveria nuostabūs vaizdai. Ant skardžio įrengtas dolomitinis saulės laikrodis. Čia yra galimybė įsigyti estiškų suvenyrų iš Saremos dolomito ir kadagio.

Atvykstame į salos sostinę – Kuresarę. Apžiūrime miesto centrinę aikštę, senuosius Teismo rūmus, Rotušę, svarstyklių namus ir 14 a. vyskupų pilį-tvirtovę*.

Vakarop keliaujame link Kuivastu ir trumpam sustojame prie legendomis apipinto Kaali meteoritinio kraterio-ežero.
Iš Kuivastu uosto, apie 18.30 val. keliamės į žemyninę Estiją. Vykstame į šalies sostinę –Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline (Į viešbutį atvykstame apie 21 val.).

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Autobusu važiuojame į Talino priemiestį – Piritos rajoną: apžiūrime Kadriorgo parką ir rūmus, stabtelėjame prie Estijos prezidentūros, pasigrožime Piritos vienuolyno griuvėsiais, pamatome Talino TV bokštą, tarptautinį jūrų uostą.

Ekskursija po viduramžiais alsuojantį Talino senamiestį: Tompea pilis (dabartinis Estijos parlamentas), Ilgojo Germano bokštas, Aleksandro Nevskio soboras, Domo katedra, apžvalgos aikštelės nuo kurių atsiveria vaizdas į senamiestį, Talino įlanką, Kiek in de Kiok bokštas, ”Trumpoji koja”, miesto rotušė, ”bandelių ” skęrsgatvis, miesto amatininkų ir “juodagalvių“ gildijos pastatai, Nigulistės ir Oleivistės bažnyčios, ”storosios Margaritos“ bokštas. Dalyvausime ekskursijoje „Talino legendos“, kurios metu profesionalūs aktoriai, lėlės, vaizdo technologijos, multimedijų triukų mišinys sukuria „teatrą atrakcioną“. Pamatysite ir išgirsite populiariausias, jaudinančias Talino legendas. O legendų labirintuose pakilsite į senovinės šventyklos bokštą, išgirsite undinės balsą, išgyvensite priešų antplūdį ir marą, sužinosite apie pamirštus alchemikų atradimus. Ekskursijos trukmė 15-20 minučių. Grupė bus dalinama į dvi arba tris dalis. Kol vieni lauksite grįžtančių iš ekskursijos kelionės vadovė pasiūlys pasivaikščioti šalia esančiame senamiestyje, atsigerti arbatos. Laukiant vienas kitų laikas prabėga maloniai.

Laisvas laikas. Rekomenduojame apsilankyti viduramžių užeigoje „Trečiasis drakonas“ (III Draakon), kuri įsikūrusi Talino rotušėje. Čia galima paragauti legendinės briedienos sriubos ar pagal senąsias tradicijas kepamų bandelių su morkomis, obuoliais, kopūstais, briediena ar šerniena.

Kelionė Estijos – Latvijos keliais – Lietuvos link. Vėlai vakare sugrįžtame į namus.

Kelionės autobusu kaina 90 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
1 nakvynė viešbutyje Taline, 1 pusryčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.
Kelto bilietai Virtsu – Kuivastu -Virtsu.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Angla vėjo malūnų kompleksas – 1,5-3,5 Eur.
Kuresarės pilis – 6-8 Eur. Gido paslauga – 60 € / grupei.
Ekskursija „Talino legendos“ – 10,5-14,5 Eur.
Kavinė „III Draakon“ pavalgymas – apie 3,50 Eur.

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti.

Būtina registracija tel. +370 637 53 161