2019 08 24 Plaukimas laivu į Kadagių slėnį, Birštonas ir Dzūkiškos bandos!

2019 m. rugpjūčio 24 d. kviečiame vykti į vaizdingąjį Kadagių slėnį ir Karališkąjį Birūtoną!

7.30 val. išvykimas iš Panevėžio.

Kelionė į Kauną – į senąją laivų prieplauką, iš kur laivu išplauksime į Kadagių slėnį*. Plaukimas laivu iki Kadagių slėnio užtruks apie 1,5 val. ir suteiks unikalią galimybę pamatyti Kauno marių pakrantę tarsi „apvalgiusio“ Nemuno griovas. Plaukdami išvysime marias, Dabintos salą… Ronakalnį – vieną gražiausių Nemuno slėnio atodangų… Kadagių slėnis yra Nemuno kilpos šlaite. Dėl įstabaus reginio jis tapatinamas su Šiaurės Alpėmis ar Toskana. Kadagių slėnis – tai dalis Arlaviškio botaninio draustinio. Atplaukę į Kadagių slėnį, turėsime ekskursiją – pasivaikščiosime Kadagių slėnio 1,3 km ilgio pažintiniu taku. Laivo gido lydimi, žingsniuosime virš kadagyno, kuris yra vienas didžiausių Vidurio Lietuvoje. Paprastieji kadagiai čia auga savaime jau daugiau nei 100 m – tai vienas seniausių kadagynų Lietuvoje (beje, kadagiai gali gyventi iki 2000 metų). Vaizdai čia unikalūs, kaip ir grynas oras. Kadagių kankorėžių kvapas suteikia žvalumo, aktyvina kraujotaką…

Toliau tęsime kelionę į kurortą – Birštoną. Birštonas – karališkas kurortas, nepakartojamas savo unikalia, autentiška gamta ir Nemuno kilpų vingiais. Tai vienas seniausių ir gražiausių Lietuvos balneologijos kurortų, garsėjantis karališkomis šaknimis. Gerą reputaciją Birštonui kuria natūrali gamtinė aplinka, kurioje puoselėjama kurorto svečių ramybė ir saugumas. Kurortinio gydymo Birštone pradžia siejama su 1846 m., todėl šis kurortas yra vieta, nuo seno apdovanota natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Gido lydimi susipažinsite su Karališkuoju Birštonu, po to turėsite laisvo laiko savarankiškai pasivaikščioti po Birštoną, išgerti kavos.

Netoli Birštono yra Nemajūno kaimo bendruomenės Amatų centras. Geležūnų kaime jūsų laukia šviežiai iškeptos gardžios „Dzūkiškos bandos“*. Ne tik susipažinsime su dzūkų kulinarinio paveldo patiekalu, bet ir įvertinsime jo skonio ypatumus.

Sotūs, pilni įspūdžių keliaujame namų link. Apie 21 val. grįžtame į Panevėžį.

Kelionės autobusu kaina 17 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Plaukimas laivui į Kadagių slėnį, gidas po Kadagių slėnį – 6 Eur vaikams, 10 Eur senjorams ir neįgaliesiems, 12 Eur be lengvatų.
Edukacinė programa „Dzūkiškos bandos“ (pavalgymas) – 7 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Būtina registracija tel. +370 637 53 161