2019 10 13 Zanavykų perlai: Zypliai, Gelgaudiškis, Šakiai ir pienių vynas!

2019 m. spalio 13 d. kviečiame vykti į Suvalkiją, aplankyti Zyplių ir Gelgaudiškio dvarus, apžiūrėti Sudargo piliakalnių kompleksą ir leistis į pienių vyn* degustaciją.

7.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Keliaujame į Suvalkiją – Zyplių dvarą. Aplankysime XIX a. viduryje įkurtą Zyplių dvaro ansamblį, kurį sudaro 11 išlikusių pastatų, apsuptų vienu iš didžiausių parkų su balzaminių tuopų ir skroblių alėjomis Lietuvoje.

Sustojame Šakiuose – zanavykų sostinėje. Miestas įsikūręs abipus Šešupės intako – Siesarties. Pasigėrėsime Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Šakių rotušės pastatu. Pačiame miesto centre pamatysime paminklą Vincui Kudirkai, 24 varpų karilioną su fontanu. Išgirsti kariliono muziką gali kiekvienas to norintysis, tereikia į specialų automatą įmesti tiek eurų, kiek minučių norėsis klausytis varpų muzikos.

Kad alkis neužgožtų naujų įspūdžių pasistiprinsime zanavykiškoje Šakiuose esančioje kavinėje „Kiba“. Čia ne tik paskanausim suvalkietiško kulinarinio paveldo patiekalų, bet ir smagiai praleisim laiką.

Vykstame į Gelgaudiškio dvarą. Ant vaizdingo Nemuno upės šlaito stovi atgijęs naujam gyvenimui XIX a. Gelgaudiškių dvaro ansamblis. Apsilankysite jaukiose, ypatingą aurą išsaugojusiose dvaro menėse, susipažinsite su turtinga jo istorija. Mus pasitiks dvaro ponia, kuri supažindins su dvaro istorija bei unikalia rūmų puošyba.

Aplankysime Sudargo piliakalnių kompleksą, kuris laikomas vienu svarbiausiu po Kernavės piliakalnių. Viduramžiais čia būta vienos svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais. Akis džiugins nuo 5 piliakalnių atsiverianti Nemuno juostos mėlynė…

Kelionės pabaigai, apsilankymas Kiduliuose. Kidulių krašto vyndarys Juozas Vilkenis su šiai progai deramu patosu pristatys savo amatą ir surengs vyn* degustaciją. Vieniems žymusis pienių vyn* bus naujas dalykas. Kiti galės pasigirti, kur jau ragavę tokio vyn*. Bus pristatytas rožinis, 6 uogų vyn* ir juodųjų serbentų vyn*…

Po degustacijos pajudėsime namų link. Panevėžyje būsime apie 20.30 val.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 18 Eur/asm.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistinu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Zyplių dvaro ekskursija – 1,50 Eur/asm.
Šakiai. Kavinė “Kiba” – suvalkietiški valgiai apie 6 Eur/asm.
Gelgaudiškio dvaro ekskursija – 3 Eur/asm.
Vyn* degustacija – 8 Eur /asm.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.