2019 10 26 Latvijos Venecija – Kuldyga. Saldus, Riežupės urvai

2019 m. spalio 26 d. kviečiame vykti į Latvijos Veneciją – Kuldygą, susipažinti su saldainių gamyba ir aplankyti požeminius smėlio urvus.

6.15 val. išvykimas iš Panevėžio. Važiuojame Lietuvos ir Latvijos keliais.

Pažintį su Latvija pradedame saldžiai – atvykstame į Saldus miestelį. Šiame miestelyje jau daugiau nei 50 metų iš ką tik gauto pieno gaminami saldainiai „Gotina“ (Karvutė). Kelionė pieniškų saldainių gamykloje „Saldus partikas kombinats“, kur galėsite pamatyti ir patys pasigaminti saldainių. Gamykloje pieniški saldainiai vis dar gaminami senose patalpose, laikantis pagrindinių principų, laiko patikrinta receptūra – šviežias pienas, natūralūs ingredientai bei rankų darbas. Kartu su saldainiais „Gotina“ čia gaminami įvairūs marmeladai, vaisiai ir uogos šokolade, šerbetai, saldainių kremas, konditeriniai gaminiai ir kiti skanėstai. Galėsite firminėje parduotuvėje įsigyti lauktuvėms ką tik pagamintų latviškų saldainių.
Pasivaikščiosime po Saldus miestelį ir trumpai susipažinsime su juo.

Toliau vykstame į Kuldygą, kur pirmas sustojimas – raudonų plytų arkinis tiltas ir Ventos rumba(249 metrai). Lankomės Kuldygos krašto muziejuje, vietinio gido lydimi susipažinsime su šio krašto ir miesto istorija, pamatysime išskirtinę kortų ekspoziciją. Toliau– ekskursija po žavų Kuržemės miestelį – Kuldygą. Miesto senamiestis-istorinis centras susiauromis gatvelėmis, tilteliais, Alekšupytės kriokliu. Kadaise Kuldygoje stovėjo pilis, jineišliko – jos vietoje parkas su skulptūrų ekspozicija. Seniausia Kuldygos bažnyčia – tai šv.Katerinos bažnyčia, kurios pamatai buvo pradėti dar 13 amžiuje.

Pasigrožėję miestu Kuldygos miško keliu vykstame į Riežupę, lankome SMĖLIO URVUS.Riežupės smėliourvai – įdomi vietovė Latvijoje – požeminis smėlio olų labirintas (driekiasi 2km) iškastas žmonių rankomis, kai buvo kasamas kvarcinis smėlis stiklo gamybai. Turistųlankymui – 460m ilgio trasa, 8 metrai po žeme. Temperatūra pastovi – apie 8 laipsnius šilumos.Nusileidus į 8 metrų gylį patenkame į ankštą salę, jos viduryje tarsi altorius supiltas iš smėlio,o jame gėlių puokštės.Tai meilės sala, o gėlės jaunavedžių ir jos nevysta net 12mėnesių. Ekskursija po urvus (meilės,tikėjimo, vilties sales) su vietiniu gidu*. Gidėpasakoja, kokių gydomų ir magiškų galių turi Riežupės smėlis ir akmenukai smėlyje.
Pasikrovę energijos smėlio urvuose keliaujame namų link. Apie 21.30 val. grįžtame į Panevėžį.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 20 Eur/asm.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Saldainių gamybos edukacija – 3 Eur/asm.
Riežupės smėlio urvai – 4-5 Eur/asm.
Kuldygos krašto muziejus apie 2 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.