2019 10 27 Pažintis su visatos didybe, žuvienė ir nemokami muziejai!

2019 m. spalio 27 d. kviečiame vykti į Molėtų kraštą susipažinti su visatos didybe, paskanauti firminės Rimidžių žuvienės ir nemokamai aplankyti muziejus!

PASKUTINĮ MĖNESIO SEKMADIENĮ NEMOKAMAS MUZIEJŲ LANKYMAS!

8.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Vykstame į 303 ežerų kraštą. Keliaujame Širvintų kryptimi į Dubingius. Dubingiai 16 a. buvo valdomi kunigaikščių Radvilų ir buvo kunigaikštystės centras. 19 a. Dubingiai atiteko grafams Tiškevičiams. Toliau atvykstame į Dubingius, miestelį Molėtų rajone, prie Asvejos ežero.

Vietinio gido lydimi*, eisime Dubingių piliavietės pažintiniu taku. Takas trumpas, tačiau suteikia progą paklajoti kunigaikščių Radvilų pėdsakais. Dubingių miestelyje susipažinsime su istoriniu ir kultūriniu palikimu. Eisime ten, kur vaikščiojo kunigaikščiai Radvilos, Vytautas Didysis, kiti didikai ir prezidentai. Sužinosite, kokios buvo jų viešnagės, kokį pėdsaką jie paliko Dubingiuose.

Keliaujame į Molėtus. Šalia Molėtų observatorijos, Lenktinio ežero pakrantėje yra išlikusios etnografinės sodybos statiniai. Šalia jų 1996 m. buvo įrengta Senovinė dangaus šviesulių stebykla – šventvietė. Po to lankomeAstronomijos observatoriją. Observatoriją kasmet aplanko šimtai ekskursijų, kurių dalyviai supažindinami su dangaus pažinimo raida, Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis.Ant observatorijos pietinės sienos įrengtas Saulės laikrodis. Netoli teleskopų bokštų yra šventųjų mitologinių akmenų rinkinys. Tai dubenuotieji akmenys, senovėje naudoti saugoti gydomajam Perkūno vandeniui.Ant gretimos Kapelių kalvos įsikūręs Etnokosmologijos muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su istoriniais ir etnografiniais eksponatais, atspindinčiais žmonių pažiūras į dangų ir pasaulį.

Po to aplankysime Lietuvos etnokosmologijos muziejų*. Čia turėsite galimybę rankose palaikyti kosminį ateivį – meteoritą, pasigrožėti visatos vaizdais, pasikelti į 30 m aukštyje esančią apžvalgos aikštelę ir pasižvalgyti po nuostabias Aukštaitijos apylinkes. Per požeminę muziejaus galeriją, tarsi mitologinio medžio šaknis, yra kylama aukštyn. Penkiose salėse yra pristatomi skirtingi žmogaus, žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu (senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės). Iš paukščio skrydžio pamatysite kalendorinį akmenų ratą “Lietuvos saulė”, 6 ežerus.

Vykstame į Mindūnus. Lankome Ežerų Žvejybos muziejų*, įsikūrusį žvejo pirkioje ir svirne. Pamatysite įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a., susipažinsite su archaine žvejyba ir aukštaitišku kulinariniu paveldu. Kulinarinio paveldo amatininkė Irena Rimidienė maloniai pakvies paragauti garsios, ant laužo virtos „Rimidžių firminės žuvienės“.

Kopiame į 36 metrų aukščio Mindūnų apžvalgos bokštą. Nuo jo atsiveriantis vaizdas iš tiesų įspūdingas: kaip ant delno atsiskleidžia Siesarties hidrografinis draustinis, apimantis takoskyrinį Siesarties ežerą (su salomis ir pusiasaliais), jo apyežerį ir vaizdingiausio Aukštaitijoje miškingo ežeringo kraštovaizdį, kuris išsiskiria pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis.

18 val. pajudame link namų ir apie 21.00 val. grįžtame į Panevėžį.

Kelionės kaina 18 Eur asmeniui.

Į kainą įskaičiuota:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota:
Dubingiai, gido paslauga, lankomi mokami objektai – 1-1,5 Eur/asm.
Molėtų Astronomijos observatorija 4-5 Eur/asm.
Etnokosmologijos muziejus – NEMOKAMAS.
Mindūnai, ežerų žvejybos muziejus – 2-4 Eur/asm.
Rimidžių firminė žuvienė – 4 Eur/asm.
Etnografinė sodyba, senovinė dangaus šviesulių stebykla – NEMOKAMAI.
Asmeninės išlaidos.

Būtina registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.