2019 11 9-10 Gintaro keliu po Karaliaučiaus kraštą (Kaliningradas su el.viza)

2019 m. Lapkričio 9-10 d. kviečiame rudens savaitgalį praleiskite turiningai ir pakeliauti gintaro keliu po Karaliaučiaus kraštą!
Registracija tel. +370 637 53 161

BEVIZIO ĮVAŽIAVIMO Į KALININGRADO SRITĮ SĄLYGOS
Norint gauti leidimą (elektroninę vizą) į Kaliningrado sritį, reikalingas pasas, galiojantis bent 6 mėnesius po kelionės grįžimo ir skaitmeninė nuotrauka .

1 diena. 4 val. Ryte išvykimas iš Panevėžio.

Kelionė į Mažąją Lietuvą. Trumpas sustojimas Tilžėje (Sovetske), kur vis dar sklando labiausiai tautos mylėtos Prūsijos karalienės Luizės dvasia. Miesto gatvės, tiltai, išlikę savitos architektūros pastatai tarsi nenori pamiršti savo garsios praeities. Pamatome Vydūno namą, Jokubinės parką, kuriame vykdavo lietuvių koncertai.

Atvykimas į Karaliaučių – Prūsų Sambių krašto sostinę, buvusią kryžiuočių tvirtovę. Čia 1547 m. buvo atspausdinta pirmoji lietuviška knyga – M. Mažvydo katekizmas.

Atvykę pietaujame miesto kavinėje. Toliau apžvalginė ekskursija po miestą: Miesto vartai, gynybinių įtvirtinimų liekanos, Karaliaučiaus Katedra, kurioje galima pabuvoti dieniniame vargonų muzikos koncerte. Katedroje sumontuoti vieni didžiausių vargonų Rusijoje su ,,šokančiomis“ skulptūrėlėmis. Ypatinga muzika ypatingoje erdvėje, puiki akustika ir mistiškas vargonų skambesys. Katedra (I.Kanto kapas, pravoslavų ir liuteronų koplyčios).

Keliaujate į miesto pasididžiavimu laikomą „Pasaulinio vandenyno“ muziejų*, kuriame galite aplankyti vieną iš čia eksponuojamų 5 laivų: povandeninį laivą B 413*; plaukiojantį švyturį*; unikalų žvejybinį laivą*; kosmoso tyrimams naudotą ir vienintelį pasaulyje muziejumi paverstą laivą „Cosmonaut Viktor Patsayev“*; vandenynų tyrimų laivą „Vityaz“, kuriuo buvo ne tik išmatuotas Marianų įdubos gylis, bet atlikta ir daug kitų pasaulinės reikšmės atradimų.

Pagal susitarimą ir priklausomai nuo oro sąlygų galėsite plaukti laivu Priegliaus upe ir lankytis marcipanų muziejuje. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Ankstyvi pusryčiai viešbutyje. Ryte iškeliaujame į Mažosios Lietuvos pajūrį. Palvininkai (Jantarnyj) – tai didžiausių gintaro kasyklų centras pasaulyje. Čia iškasama 90 % viso pasaulio gintaro. Gintaras šiose vietose kasamas nuo neatmenamų laikų. Iš Palvininkų gintaro buvo sukurtas garsusis Gintaro kambarys. Ekskursija į Gintaro kasyklas. Aplankysime gintaro muziejų ir, aišku, įsigysime gintarinių suvenyrų gamintojų kainomis.

Vykstame pietauti.

Kelionė į Riaušius (Svetlogorską) – žinomiausią Mažosios Lietuvos kurortą, susiformavusį ant vėjo supustytų kopų, stebinantį stačiais Baltijos jūros krantais, prabangiomis prieškario vilomis. Ekskursija po miestą, pasivaikščiojimas jūros pakrante. Kelionė į Lietuvą, grįžimas vėlai vakare.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 80 Eur/asm.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistinu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo paslaugos.

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA: (1 Eur – 70 Rub); Būtina turistinėms išlaidoms turėti apie 3000 Rub + 3 Eur. Asmeninėms reikmėms turėti grynus pinigus (Rublius) pagal poreikius, tikslus ir galimybes. Atsiskaitymas kortele galimas, bet komplikuotas, pinigus keisti Lietuvoje.
El. vizos į Kaliningradą forminimas – 5 Eur/asm. (PRIVALOMAS visiems keliautojams). El. vizoms forminti reikia paso kopijų, skaitmeninės dokumentinės nuotraukos (3.5×4.5, 70 proc. veido, spalvota, baltame fone) bei kitų duomenų.
Medicininių išlaidų draudimas – 3 Eur/asm., virš 65 m. – 6 Eur/asm. (PRIVALOMAS visiems keliautojams).
Vietinio gido paslauga dviems dienoms (rusų kalba) – 100 Eur grupei;
Pavalgymas (pietūs) Kaliningrade – apie 300 Rub/asm.
Karaliaučiaus Katedra į muziejų – 250 Rub/asm.
Karaliaučiaus Katedroje vargonų muzikos koncertas (40 min.) – 400 Rub/asm.
Pasaulio vandenyno muziejus – 300 Rub/asm.
Marcipanų muziejus. Ekskursija ir degustacija – 50 Rub/asm.
Pasiplaukiojimas Priegliaus upe – 500 Rub/asm. (pagal susitarimą ir jei leis oro sąlygos).
Jantarnij Gintaro kasyklos, karjerai – 500 Rub/asm.
Pavalgymas (pietūs) Svetlogorske – apie 300 Rub/asm.

Registracija tel. +370 637 53 161

PASTABOS:
Keliaujantiems į Kaliningrado sritį viza nereikalinga, tačiau reikalingas leidimas-el.viza ir PASAS galiojantis ne mažiau 6 mėn. nuo kelionės pabaigos (asmens tapatybės kortelė negalioja);
Vykstant beviziu rėžimu, muitinės ir pasienio tarnybos procedūros vyksta standartiškai kaip ir su viza.
Kelionių organizatorius už pasienio tarnybos darbą neatsako.
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Vietinis gidas – rusų kalba;
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.