2019 11 23-24 Talinas – Tartu mokslo centras AHHAA – Aksi ledynmečio muziejus!

Slogiai rudens nuotaikai praskaidrinti 2019 m. lapkričio 23-24 d. kviečiame vykti į švietėjišką, pramoginę, pažintinę, mokslinę kelionę: Talinas – Tartu – Aksi ledynmečio muziejus!
Registracija tel. +370 637 53 161

Pirmoji diena.
6.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Kelionė Lietuvos ir Latvijos valstybių teritorija.
Pietų pertrauka ant Latvijos ir Estijos valstybių sienos.

Atvykstame į Taliną. Lankomės viename gražiausių rūmų bei parkų Estijoje – Kadriorgo rūmuose. Rūmų istorija prasidėjo 18 amžiuje, juos pastatė Petras I-asis savo žmonai Jekatirinai. Rūmuose eksponuojama šimtai XVI-XX amžiaus Vakarų ir Rusijos menininkų tapybos darbai, taip pat nuotraukos, skulptūros ir kiti meno kūriniai.

Ekskursija rūmuose su vietiniu gidu, vėliau pasivaikščiosime aplink esančiame nuostabiame parke, pasigrožėsime puikiai sutvarkytais želdiniais.

Įsikuriame viešbutyje, esančiame netoli Talino senamiesčio, trumpas atokvėpis.

Dalyvausime ekskursijoje „Talino legendos“, kurios metu profesionalūs aktoriai, lėlės, vaizdo technologijos, multimedijų triukų mišinys sukuria „teatrą atrakcioną“. Pamatysite ir išgirsite populiariausias, jaudinančias Talino legendas. O legendų labirintuose pakilsite į senovinės šventyklos bokštą, išgirsite undinės balsą, išgyvensite priešų antplūdį ir marą, sužinosite apie pamirštus alchemikų atradimus.

Vėliau ekskursija po naktinį viduramžiais alsuojantį Talino senamiestį: Tompea pilis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, Rotušė, miesto amatininkų ir Juodagalvių gildijos pastatai, „Storosios Margaritos“ bokštas. Po ekskursijos laisvas laikas ir savarankiškas grįžimas į viešbutį.

Antroji diena.
7.00 val. Pusryčiai viešbutyje.

Važiuojame į Tartu.

Atvykstame į Aksi ledynmečio muziejų*. Tai – naujas, unikalus turistinis objektas, užimantis 2200 kv. m plotą, išsidėstęs per 3 aukštus su mokomosiomis ir programinėmis ekspozicijomis, įspūdinga garso ir vaizdo medžiaga bei nepaprastais eksponatais – ledynmečio gyvūnais, sužinosite apie klimato kaitos padarinius žmogaus ir gyvūnų gyvenimui.

Ekskursija po Tartu: Rotušės aikštė, Šv. Jono bažnyčia, Toomemiagi kalnas, Katedros griuvėsiai, „Velnių ir angelų“ tiltai, Tartu Universitetas, paminklas Švedijos karaliui Gustavui II Adolfui, Šv. Antano gildija, puoselėjanti Hanzos laikų tradicijas.

Lankysimės mokslo centre AHHAA*. Tai – didžiausias Baltijos šalių mokslo centras. Jo tikslas – įvairaus amžiaus lankytojus įdomiai ir žaismingai supažindinti su mokslu bei technologijomis, suteikti galimybę eksperimentuoti. Čia viskas kitaip, nei įprastuose muziejuose. Viską, kas įdomu, ką norite galite liesti rankomis, viską galite išbandyti, čia niekas nedraudžiama. Muziejus interaktyvus. Derinant specialius efektus ir erdvinį vaizdą sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužanti realybės iliuzija. Galima išbandyti veidrodžių labirintą, Niutono obelį (energijos mašina), nuotykių liftą į žemės gelmes. Įrengtame sferiniame planetariume galima stebėti milijonus žvaigždžių. Galima pasivažinėti dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai – visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Galima išbandyti ir 4D kino salę…

Mokslo centre AHHA yra kavinė „NIUTONAS“ – čia galima pavalgyti. Tartu miesto komercinis centras išsidėstęs greta, todėl savo nuožiūra galėsite jį aplankyti ir įsigyti lauktuvių.

Apie 15.00 val. išvažiuojame namų link. Apie 21 val. grįžtame į Panevėžį.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 80 Eur/asm.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistinu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Ekskursija kadriorgo rūmuose – 9 Eur/asm.
„Talino legendos“ – 8 Eur/asm.
Aksi Ledynmečio muziejus – 7-9 Eur/asm.
AHHA mokslo centras – 10 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Važiavimo grafikas, lankomų objektų tvarka ir kaina gali nežymiai keistis.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Talinas – Tartu mokslo centras AHHAA – Aksi ledynmečio muziejus!