2019 11 30 Kalėdinės eglutės įžiebimas Klaipėdoje ir plaukimas laivu!

2019 m. lapkričio 30 d., paskutinę rudens dieną, kviečiame kartu su klaipėdiškiais pradėti gražiausių žiemos švenčių laukimo metą! Uostamiesčio Kalėdos kvepia tikros eglutės spygliukais, nes daug metų žaliaskarę dovanoja miesto arba rajono gyventojai, kuri 17 val. bus įžiebta Teatro aikštėje.

8.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Išvyką į pajūrį pradedame nuo apsilankymo turbūt visų myliausioje Baltijos jūros pakrantės dalyje – prie „Olando kepurės“. Šis vėjo kedenamas žemės lopinėlis garsėja ne tik savo nuolat besikeičiančiu reljefu, bet ir su Baltijos jūros pakrantės „piratais“ nominuotais kuršių istorija, gintaro žvejyba bei kariniais įtvirtinimais.

Vėliau vyksime aplankyti uosto vartus Melnragėje; buvusias Prūsijos karalystės kareivines, kuriose šiandien yra įsikūręs universitetas; Lietuvininkų aikštę su M. Mažvydo skulptūra; 1920-1923 m. „prancūzmetį“ menantį pastatą; mecenatystės simbolio pirklio Vynerio namą; buvusią karalienės Viktorijos mergaičių gimnaziją; XIX a. turtingųjų kvartalą (dab. Liepų g.); paminklą „Arka“ (pastatytas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos paminėjimui); Biržos tiltą; uostamiesčio vizitinę kortelę barkentiną „Meridianas“. Ekskursijos autobusu ir pėstute pabaigoje Jūsų lauks pažintis su menininkės Raimondos Pečeliūnienės miniatiūrų ekspozicija „Pražuvusi Klaipėda“ .

Po ekskursijos už papildomą kainą galėsite paskanauti jau daug metų Klaipėdą garsinančių sūrio pirštelių, menininkų mėgstamame senamiesčio bare.

Po laisvo laiko, nepakartojamoje ekskursijoje šildomu laivu po uosto ekvatoriją sužinosite, kaip klestinčios miesto laivininkystės įmonės formavo Klaipėdą, kaip jūrinį miestą ir jo charakterį; sužinosite, ir kas gi yra tie „vandens klerkai“, apie ką svajojo „sausumos žiurkės ir jūros vilkai“; kodėl buvo sugalvota organizuoti „Jūros šventę“ ir kokia buvo pagrindinė priežastis norint Klaipėdą prijungti prie Lietuvos. Plaukdami laivu pamatysite Klaipėdos savivaldybei priklausančią Kuršių nerijos dalį (Kopgalį ir Smiltynę), kruizinių laivų terminalą bei senuosius uosto vartus. Kad kelionė laivu būtų dar smagesnė išgirsite smagių istorijų apie jūrinio miesto virtuvę ir sužinosite kuo „šildydavo“ skrandį Prūsijos karališkoji šeima žvarbiomis 1807 m. žiemos popietėmis.

Pasigrožėję kalėdine Klaipėda, kelionę užbaigsime vykdami namo. Apie 22 val. grįšime į Panevėžį.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 22 Eur/asm.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Sūrio piršteliai – 4.50 Eur/asm.
Plaukimas laivu – apie 7 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.