2019 12 14 Kalėdinių eglučių kelias Rygoje ir šventinė mugė!

2019 m. gruodžio 14 d. kviečiame keliauti Kalėdinių eglučių keliu Rygoje ir aplankyti šventinę mugę!

9 val. išvykstame iš Panevėžio.

Lankomės įspūdingame Centriniame Rygos turguje. 1930 m. atidarytas turgus, dabar yra laikomas vienu didžiausių ir moderniausių visoje Europoje, o jame kasdien apsilanko nuo 80 tūkst. iki 100 tūkst. žmonių.Čia galėsite nusipirkti šviežių daržovių, egzotiškų vaisių paskanauti vos praeitą naktį rūkyto ungurio, įsigyti pramoninių prekių arba tiesiog leistis į įdomų pasivaikščiojimą po Rygos centrinį turgų, kuris atrodo išties įspūdingai.Dar XX amžiaus 3-ąjį dešimtmetį statyti architektūriniu požiūriu išskirtiniai turgaus paviljonai iš pradžių buvo naudojami kaip angarai kariniams orlaiviams ir tik vėliau nuspręsta juos naudoti kaip turgaus paviljonus.Rygos centrinis turgus yra unikalus ne tik dėl savo paviljonų, bet ir senųjų sandėlių, vadinamųjų „spīķeri“, kur šiandien yra įsikūręs kūrybinių industrijų kvartalas.

Po apsilankymo turguje nuvyksime į „Lido“ pramogų centrą, kuriame koncertuoja Kalėdų seneliai, prie Kalėdinės eglutės vyks fotosesija su Kalėdų seneliu, norintys papietaus.

Po to vyksime į kalėdinį Rygos senamiestį, kur mus išsyk apgaubs Šv. Kalėdų laukimo dvasia. Leidžiamės į ekskursiją “Kalėdinių eglučių kelias“. 2011 metais, švenčiant Kalėdų eglutės 500 metų jubiliejų, pirmą kartą mieste skirtingu stiliumi buvo papuoštos 25 eglutės. Idėja patiko ne tik rygiečiams, bet ir miesto svečiams. Šiemet festivalis “Kalėdinių eglutės kelias“ žada būti labai spalvingas, įdomus ir neįprastas. Rygos senamiestyje ir jo apylinkėse pamatysite eglutes, papuoštas tradiciškai, avangardiškai, originaliai ir netikėtai. Kiekvienos eglutės dizainas – Latvijos dailininkų ar meno akademijos studentų autorinis darbas. Kiekvienas kūrinys turi savo pavadinimą, autorių ir trumpą idėjos aprašą. Festivalio esmė – pateikti miesto įvaizdį, kuris skirtųsi nuo kitų Europos sostinių ir išryškintų kultūrinį miesto gyvenimą. Renginys ne tik džiugina, bet ir primena, jog Ryga – miestas, kuriame pirmą kartą buvo papuošta kalėdinė eglutė.

Užsuksime ir į Domo aikštėje šurmuliuojančią Kalėdinę mugę. Saldus keptų migdolų aromatas, tradiciniai latviški pipiriniai sausainiai piparkukas, rūkomų dešrelių dūmas – viskas aiškiai byloja, kad Kalėdos artėja. Medaus kubiliukai, primenantys šiltą vasaros saulę; saldžiai kvepiančios vaško žvakės, tautodailinkų megztos raštuotos pirštinės, šalikai, kepurės, mediniai žaisliukai ir skuduriniai meškiukai, o elegancijos mėgėjams – gintaro ir sidabro papuošalai. Kiekvienas išsirinks savo kalėdinį stebuklą…

Užsukę į kūrybines dirbtuves, galėsite pasimokyti senųjų amatų, o jei išalksite, čia pat, mugėje, galėsite paskanauti tradicinių latviškų kalėdinių patiekalų. Vaikams bus smagu apžiūrėti avelių ir triušiukų gardus, sniego malūną, pajodinėti poniais ar pasisupti Kalėdų Senelio karuselėje, užsukti į Kalėdų Senelio paštą arba jo namelį, kuriame kasdien verdama karšta sriuba. Mugės svečius maloniai nuteiks vakarais skambanti muzika – folklorinių ansamblių dainos ir populiarios kalėdinės melodijos.

Šventiškai nusiteikę ir nusipirkę Kalėdinių lauktuvių vykstame namų link. Grįžimas į Panevėžį apie 22 val.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 18 EUR/ASM.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.