2019 12 28 Įspūdingieji sniego seniai Duobelėje ir sūrių degustacija!

2019 m. gruodžio 28 d. kviečiame pakeliauti sūrio keliu ir aplankyti magišką, Kalėdoms pasipuošusį Dobelės miestelį, kuris stebins kelių metrų ūgio milžiniškais sniego seniais!

8 val. išvykstame iš Panevėžio.

Kelionė į Latviją, į Jelgavos kraštą, kur Jelgavos rajono kaimo namuose “Blūdži“ gaspadinė Inara pavaišins 7 rūšių sūriu ir net ypatinguoju – marinuotu sūriu. Jūsų taip pat lauks gaspadinės staigmena ir sočios vaišės. Viskam naudojamos tik natūralios žaliavos. Sūrio asortimentas nuolat papildomas, keičiamas. Apsilankymas “Blūdži“ suteikia galimybę pasimėgauti Žiemgalės krašto vaizdais, patirti latviškų sodybų magiškumą ir susipažinti su gamybos procesu. Galėsite ne tik padegustuoti, bet ir įsigyti patikusių sūrių.

Paskanavę sūrių vyksime į Latvijos miestelį Duobelę. Užsuksime į vietinio žvakių fabriko firminę parduotuvėlę, kur galėsime įsigyti įvairių žvakių šventiniam stalui. Gido lydimi, pakeliausime po šventiškai pasipuošusį miestelį. Pamatysime Šv. Trejybės bažnyčią, miesto laikrodį, rekonstruotą Turgaus aikštę (aikštės puošmena – fontanai ir senasis šulinys), mūrinės pilies liekanos.

Apsilankysime ir Duobelės krašto muziejuje, kur veikia aktyvūs gidai – rūmų damos, atvykusios iš įvairių šimtmečių. Skanausime arbatą su imbieriniais sausainukais ir klausysimės pasakojimų apie sniego senių atsiradimą Duobelėje.

Po muziejaus mūsų lauks smagi atrakcija. Pasiėmę specialius Duobelės žemėlapius, kuriuose sužymėtos visos miestelio aikštės, keliausime susitikti su didžiuliais seniais besmegeniais. Kai kurių ūgis siekia net 5 metrus. Sniego seniai neištirpsta (iš putplasčio sukurti seniai besmegeniai puošia daugelį Duobelės miesto vietų ir nesikartoja). Vietinio žvakių fabrikėlio produkcija virto senių nosimis, akimis, sagomis… O sniego seniai kasmet visus stebina keisdami profesiją: pernai jie buvo olimpiečiai, užpernai – dailininkai, o kuo nustebins šiemet – pamatysite patys. Grožėsimės, fotografuosimės, o jei bus sniego, ir patys padovanosime Duobelei savo sniego senį.

Kupini įspūdžių vykstame namų link.Grįžimas į Panevėžį apie 20 val.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 18 EUR/ASM.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Sūrių ir kitos “Blūdži“ produkcijos degustacija ~7 Eur/asm.
Duobelės krašto muziejus ~3 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.