2019 12 29 Kalėdinė Kauno eglutė, šventinė mugė ir nemokami muziejai!

2019 m. gruodžio 29 d. kviečiame vykti į Kalėdinį Kauną – pasivaikščioti po senamiestį, aplankyti pasakišką Kalėdinę eglutę, šventinę mugę ir nemokamus muziejus!

PASKUTINĮ MĖNESIO SEKMADIENĮ NEMOKAMAS MUZIEJŲ LANKYMAS! SUTAUPOTE NET 18 EUR!

Kaunas – antrasis pagal dydį Lietuvos miestas, laikinoji šalies sostinė. Mietas įsikūręs įspūdingoje didžiausių Lietuvos upių – Nemuno ir Neries – sankirtoje, pačiame Lietuvos centre. Kaunas garsėja natūralios gamtos grožiu, įspūdinga senamiesčio architektūra bei ypatinga lankytinų objektų gausa.

8 val. išvykstame iš Panevėžio.

Atvykstame į Kauno IX forto muziejų. 1882 m. Kaune prasidėjo grandiozinė 1 lygio Rusijos sausumos tvirtovės statyba. Iki XX a. pradžios miestą apjuosė 8 fortų ir 9 baterijų žiedas. Nuolat tobulėjanti karybos technika ir visoje Europoje tvyranti globalaus karo nuojauta, Rusiją vertė atnaujinti ir stiprinti vieną iš savo Vakarinio pasienio gynybinės sistemos grandžių. Atsižvelgiant į tai, 1903 m. prasidėjo naujo forto, vėliau gavusio IX eilės numerį, statybos prie Kumpės kaimo, kuris turėjo apsaugoti strategiškai svarbias Linkuvos aukštumas. Forto statybos tęsėsi iki 1913 m. ir kainavo 850 000 rublių. IX forto projektas tuo laikotarpiu buvo inovatyvus – visos įtvirtinimo patalpos buvo betoninės. Jų perdangų storis siekė 1,5–2,1 m, o atskiros forto dalys turėjo saugų susiekimą požeminėmis galerijomis. Kartu su muziejaus gidu pasivaikščiosite IX fortą ir netgi apsilankysite paslaptinguose jo požemiuose.

Po to vyksime į Lietuvos Aviacijos muziejų. Muziejaus kolekcijoje beveik 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų per 40 skraidymo aparatų), o ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje. Populiariausias eksponatas – skraidymams tinkanti natūralaus dydžio legendinės „Lituanicos“ kopija. Muziejaus pasididžiavimas – lietuviški ir Lietuvoje naudoti sklandytuvai, tarp kurių išsiskiria B. Oškinio sklandytuvų kolekcija. Du eksponatai turi tinkamumo skristi sertifikatus ir gali būti demonstruojami ore. Eksponuojami Lietuvoje naudoti sportiniai lėktuvai, salėse ir lauko aikštelėje – Lietuvos ir Lenkijos karinių oro pajėgų lėktuvai, Karinių oro pajėgų ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai.

Aplankę Aviacijos muziejų tęsime kelionę į žymųjį Velnių muziejų – unikalų ir vienintelį pasaulyje. Toks apibūdinimas tinka pristatant Velnių muziejų. Dabar jau plačiai pasaulyje žinoma kolekcija pradėta rinkti žymaus lietuvių dailininko, visuomenės veikėjo, profesoriaus Antano Žmuidzinavičiaus (1876–1966). Vieninteliame pasaulyje Velnių muziejuje saugoma per 3 tūkstančius velniukų – vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūrinių, suvenyrų, kaukių ne tik iš Lietuvos, bet net iš 70 pasaulio šalių. Kasmet jame lankosi tūkstančiai svečių, kuriems itin smalsu patiems pažvelgti į šią paslaptingą mitologinę būtybę.

Pasigrožėję velniais keliausime į Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų, kuris yra seniausias ir didžiausias dailės muziejus Lietuvoje. Tai vienintelė vieta, kur lankytojas gali susipažinti su Lietuvos dailės raida nuo viduramžių iki šių dienų. Muziejus renka, saugo, tyrinėja ir populiarina M. K. Čiurlionio kūrybą, Lietuvos ir pasaulio kultūros paveldą.

Norintys tuo tarpu galės pasivaikščioti po vieną seniausių Lietuvoje esančių muziejų – Vytauto Didžiojo karo muziejų. Muziejus veikti pradėjo dar XIX a. pabaigoje statytame mediniame pastate, o 1936 m. vasario 16 d. iškilmingai perkeltas į naujuosius Muziejaus rūmus. Muziejaus istorijoje svarbus ir pirmosios bei antrosios sovietinių bei nacistinės okupacijų laikotarpis. Muziejus buvo priverstas sunaikinti okupacinių režimų ideologijai ir propagandai neparankius eksponatus, istorinius paminklus. Įdomi ne tik muziejaus istorija, bet ypatingas ir jo kiemelis. Vieni žymiausių – Vytauto Didžiojo karo muziejaus įėjimą saugantys liūtai, į Kauną atkeliavę iš Astravo dvaro.

Po apsilankymo viename iš muziejų, gido lydimi, pasivaikštome po Kauno senamiestį, apžiūrime pačias įdomiausias ir gražiausias Kauno vietas. Pamatysime ir susipažinsime: Kauno pilis, Kauno Vytis, Šv. Jurgio bažnyčia, Bernardinų ir Bernardinų vienuolyno ansamblis, Kauno rotušė ir jos aikštė, Perkūno namas, Vytauto bažnyčia, Šv.Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Laisvės alėja, Vienybės aikštė…

Toliau keliausime prie Kauno Kalėdinės eglutės stovinčios Rotušės aikštėje, kuri šįkart dar labiau stebinanti – pasipuošusi fantastinės planetos tematika atkeliavusia tiesiai iš Antoine de Saint-Exupéry „Mažojo princo“ knygos. Pasigrožėję Kalėdų eglute turėsite laisvo laiko pasivaikščioti po Kalėdinę mugę, išgerti kavos ar pavalgyti netoliese esančiose kavinėse.

Pasisėmę gerų emocijų apie 19.30 val. vyksime namo. Grįžimas į Panevėžį apie 22 val.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 18 Eur/asm.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
IX forto gido mokestis ~1 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.