2019 12 31 – 01 Naujieji metai Taline ir žėrintis Estijos kurortas Piarnu!

2019 m. gruodžio 31 d. – 2020 sausio 1 d. kviečiame keliauti į Naujametinį Taliną ir žėrintį Estijos kurortą Piarnu! Naujųjų metų sutikimas Talino senamiesčio gatvelėse, Rotušės ir Laisvės aikštėse su linksma muzika, karštu vynu, puošniomis eglutėmis ir fejerverkais!

1 diena

6.00 val. išvykstame iš Panevėžio. Kelionė Lietuvos ir Latvijos valstybių teritorija su vienu sanitariniu sustojimu.

Atvykstame į Taliną. Lankomės viename gražiausių rūmų bei parkų Estijoje – Kadriorgo rūmuose. Įspūdingų barokiniųrūmų istorija prasidėjo XVIII amžiuje,juos statė Petras I savo žmonai Jekaterinai I, tačiau nei vienas nesulaukė statybų pabaigos. Italų architekto Nikolo Mičeti projektuoti grandioziniai rūmai ir juos supantys išpuoselėti sodai – puikus carinės ekstravagancijos pavyzdys. Šiuose rūmuose verta apsilankyti ir dėl čia įsikūrusio Estijos dailės muziejaus. Rūmuose mūsų lauks ekskursija su vietiniu gidu, vėliau pasivaikščiosime aplink esančiame nuostabiame parke, pasigrožėsime puikiai sutvarkytais želdiniais.

Po to keliausime į Talino televizijos bokštą – 314 m aukščio pastatą, kuris yra aukščiausias mieste (ir visoje Estijoje). Bokštas iškilo 1980 m. Maskvos Olimpinių žaidynių proga.Greitaeigis liftas norinčius pasižvalgyti iš viršaus į apžvalgos aikštelę pakelia mažiau nei per minutę.Nuo televizijos bokšto apžvalgos aikštelės atsiveria puikūs senamiesčio ir uosto vaizdai, o giedrą dieną matosi net ir Suomijos krantai.

Kad alkis neužgožtų įspūdžių, keliausime paskanauti estiškos virtuvės patiekalų.

Pasistiprinus mūsų lauks ekskursija po naktinį Talino senamiestį. Šalia įėjimo į senamiestį visus pasitinka Storosios Margaritos bokštas. Tokį pavadinimą bokštas gavo dėl to, kad šioje vietoje miesto siena buvo tvirčiausia ir storiausia. Akį iš tolo traukia ir Tompea pilis iškilusi virš Estijos sostinės Talino Senamiesčio ir kylantiTompea kalva, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos Parlamentas, Riigikogu. Tompea kalvoje įrengtos net kelios apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria Senamiesčio bei Talino uosto panorama. Šalia stovi Aleksandro Nevskio katedra pastatyta 1900 metais paskutiniojo Rusijos caro Nikolajaus II. Ši ortodoksų katedra laikoma XIX amžiaus caro valdžios simboliu. Mūsų lauks ir gražioji Švč. Mergelės Marijos katedra dar vadinama Domo, buvo pastatyta XIV a. ant Tompea kalvos. Tai yra pagrindinė liuteronų bažnyčia Estijoje, buvusi Talino vyskupų rezidencija. Taip pat nepamiršime aplankyti ir Rotušės aikštės, kurioje anksčiau vykdavo mugės, buvo vykdomos mirties bausmės. Spiraliniais laiptais įveikus 115 pakopų galima pakilti į bokšto viršūnę ir pasigrožėti miesto panorama. Apžiūrėsime ir Juodagalvių gildijos pastatus.

Po ekskursijos laisvas laikas Rotušės aikštėje, kuri per šventes pavirsta tikra pasaka. Širdis apsąla nuo vaizdų – pamatysite Kalėdų senelį ir jo elnius, mažas trobeles, prikrautas liaudies meistrų dirbinių. Čia gali betarpiškai pabendrauti su tautodailininkais, nusipirkti kalėdinių papuošalų ir rankdarbių, puikiai tinkančių šventinėms dovanėlėms. Vietos kepėjai ir virėjai mugėje siūlo tradicinių estiškų patiekalų – nuo juodos kraujinės dešros ir raugintų kopūstų iki imbierinių meduolių ir sausainių su sielą ir kūną sušildančiais kalėdiniais gėrimais. Vakare Jūsų lauks Naujųjų metų sutikimas senamiesčio gatvelėse, Rotušės ir Laisvės aikštėse su linksma muzika, karštu vynu, puošniomis eglutėmis ir fejerverkais. Savarankiškas grįžimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Dieną pradėsime vėlyvais pusryčiai viešbutyje. Lankysimės„Talino legendose”. Talino legendos – tai nepakartojama atrakcija, įsteigta teatro ir interaktyvaus muziejaus forma Taline. Muziejuje atkuriami istoriniai įvykiai ir legendos, prisidėjusios prie viduramžių Talino folkloro. Jame naudojami pasakojimai, gyvi pasirodymai ir specialieji efektai.

Po to laisvas laikas 2020 metus sutikusiame Talino senamiestyje – senamiestis dienos šviesoje.

Popiet išvykstame iš Talino ir patraukiame į Piarnų– pagrindinį Estijos kurortą. Kurortas pilnas žavesio: paplūdimyje, palei iš medinių lentelių sukaltą promenadą veikia kavinės, naktiniai klubai, šokinėja spalvingi fontanai. Gražus ir Pernu senamiestis: barokinė Kotrynos cerkvė, liuteronų Elžbietos bažnyčia, Ammende vila, vokiečių pirklio pastatyta savo dukters vestuvėms.

Po pažinties su šventiškai žėrinčia Estijos vasaros sostine pajudėsime namų link. Apie 21.30 val. grįžtame į namus.

KELIONĖS KAINA – 70 Eur/asm.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Nakvynė viešbutyje su pusryčiais – 39 Eur/asm. (gyvenant dviems asmenims dviviečiame kambaryje).
Ekskursija Kadriorgo rūmuose – 9 Eur/asm.
Televizijos bokšto lankymas – 4-7 Eur/asm.
Vėlyvi pietūs – 15-20 Eur/asm.
„Talino legendos” – 8 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Važiavimo grafikas, lankomų objektų tvarka ir kainos gali nežymiai keistis.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.