2020 02 15 Klaipėdos šviesų festivalis ir grafų Tiškevičių Kretinga!

2020 m. vasario 15 d. kviečiame aplankyti Grafų Tiškevičių Kretingą bei nepakartojamomis šviesos instaliacijomis sužibusią Klaipėdą.

10.30 val. išvykstame iš Panevėžio.

Pažintį su vienų žymiausių Žemaitijos grafų Tiškevičių Kretinga pradėsime nuo bene didžiausios įžymybės mieste – Žiemos sodo, įsikūrusio buvusiuose žymiųjų grafų rūmuose. Šis egzotinių augalų rojus džiugina lankytojus tiek žiemą, tiek vasarą. Čia galima iš arti pamatyti, kaip noksta bananai, figos, apžiūrėti tūkstančius rūšių augalų, gyvenančius balinius vėžlius, išgerti puodelį kavos arba net papietauti nepaprasta atmosfera apsuptoje aplinkoje. Taip pat aplankysime šalia esančius grafų Tiškevičių dvaro rūmus. Juose nuo 1992 m. veikia Kretingos muziejus, kurio eksponatai pasakoja apie buvusią grafų šlovę. Kretingos dvaro sodyba ir parkas plyti 38,5 ha plote. Pažintį su Tiškevičiais pratęsime prie kilmingos šeimos kriptos ir Lurdo grotos.

Kretinga ne veltui vadinama mažuoju Lietuvos Vatikanu. Ieškoti dvasinės pagalbos ir ramybės čia atvyksta žmonės iš visų šalies kampelių. Kretingos bažnyčia itin traukia jaunimą ir tikinčias jaunas šeimas, kurias suburia nepaprastai aktyvūs ir charizmatiški pranciškonų vienuoliai. Kretingoje iš viso įsikūrę net penki vienuolynai. Gausiausi iš jų – pranciškonų ir klarisių. Miesto centre, priešais bažnyčią, yra vieta, kur taip pat kasdien galima sutikti ir kunigų, ir vienuolių. Tai arbatinė-knygynas „Špitolė“. Ši vieta turi ypatingą aurą. Čia galima išgerti gardžios žolelių arbatos ar kavos, paragauti saldainių, pavartyti ir išsirinkti knygą, mielą dovanėlę.

Ekskursijos po Kretingą pabaigoje asilankysime Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, esant galimybei užkopsime į bažnyčios bokštą, visus svarbiausius vienuolyno ir miesto istorijos puslapius slepiantį vidinį vienuolyno kiemelį, Kankinių koplyčią, bažnyčios įkūrėjų kriptą, Ekskursijos dalyviai sužinos vienuolyno bei bažnyčios atsiradimo istoriją, kokiais stebuklais garsėja Šv. Antano altorius, kokia rutina gyvena vienuoliai, kokie žmonės buvo užmūryti bažnyčios rūsiuose.

Išvykstame į pajūrį, kur Jūsų lauks nepakartojamas šviesų žaismas seniausio Lietuvos miesto gatvėse ir aikštėse. Žiemos šventėms palikus miestą, vasario viduryje į sceną žengia Klaipėdos „Šviesų festivalis“. Uostamiestyje vyksiantis projektas yra pripažintas populiariausiu šaltojo sezono renginiu ne veltui. Šiemet festivalis visus pasitinka su šūkiu „Atgyja paveikslai“. Kartu pasinersime į tamsą ir žiemišką nuobodulį sklaidantį vakarą bei pasivaikščiosime po senamiesčio gatves, kurios transformuotos netikėtais festivalio sprendimais, spalvomis ir formomis.

Pasigrožėję šviesų festivaliu apie 20.00 val. išvyksime namų link.

Kelionės autobusu kaina 23 Eur asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Kretingos muziejaus ekspozicijos lankymas – suaugusiesiems apie 4 Eur; moksleiviams, studentams, pensininkams apie 2 Eur. Ekskursija po Kretingos muziejaus ekspozicijas grupei apie 15 Eur;
Kretingos vienuolyno, kriptos ir bažnyčios bokšto lankymas – apie 1,5 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.