2020 03 01 Pirmoji pavasario diena su W.A. Mocarto šedevru „Figaro vedybos“

2020 m. kovo 1 d., pirmąją pavasario dieną, kviečiame sutikti Rygoje – su nepaprastai nuotaikinga W. A . Mocarto opera „Figaro vedybos“ ir pasivaikščioti po pavasarėjančią Rygą.

9 val. išvykstame iš Panevėžio.

Atvykstame į Latvijos širdį – Rygą, kur mūsų lauks ekskursija. Pakilios nuotaikos lydimi keliausime po senąją Rygą, kur mūsų lauks Rygos pilis, evangelikų liuteronų katedra, Šv. Petro, Šv. Jokūbo bažnyčios, Rotušės aikštė, pirklių gildijų pastatai, gynybinės sienos likučiai, Laisvės paminklas ir kitos miesto įžymybės. Ryga – tai ne tik, Latvijos, bet ir visos Baltijos perlas. Šis miestas – viena gražiausių Europos sostinių. Ryga įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą.

Kad alkis neužgožtų miesto grožio ir netrukdytų vėliau mėgautis opera po ekskursijos turėsite laisvo laiko pasivaikščioti po Rygos senamiestį ir nueiti į vieną iš daugelio jaukių kavinių.
Pasigrožėję miestu toliau keliausime pasižiūrėti visus žavinčios ir pavasario pradžiai labai tinkančios komedijos apie meilę ir jos paklydimus – „Figaro vedybos“. Operos siužetas žavintis paprastumu – Grafo Almavivos rūmuose du jo tarnai – Figaro ir Siuzana – rengiasi vedyboms. Figaro sužadėtinė užsimena būsimam vyrui apie grafo jai rodomą dėmesį. Įsiutęs Figaro nusprendžia pamokyti savo darbdavį. Tačiau gašlokas ir pavydus grafas tikėdamasis suvilioti Siuzaną, liepia atidėti jaunuolių vestuves, „kad joms būtų geriau pasirengta“. Prabangiose rūmų menėse liūdi sielvarto, kad vyras jos nebemyli, kamuojama grafienė. Figaro ir Siuzanos paraginta grafienė sumano klastą – vyrui pakišti rūmų tarną Kerubiną persirengusį Siuzana ir padėti įrodyti vyro neištikimybę. Grafas namuose radęs neaiškių raštelių nusprendžia, kad jo žmona turi meilužį, o į namus atvykę svečiai dar labiau viską sujaukia. Nuo tos akimirkos visi planai ima komiškai griūti – grafas nebežino ko nori – jaunos ir gražios Siuzanos ar pavydi neišitikimos žmonos, grafienė ragina Siuzaną pričiupti jos vyrą svetimaujant, o apie vedybas su Siuzana svajojantis Figaro turi atsisakinėti už jo užsinorėjusiai ištekėti kitai damai.

Komiška ir itin siautulinga V. A. Mocarto opera „Figaro vedybos“ (parašyta, beje, vos per mėnesį) yra viena iš dažniausiai statomų operų pasaulyje.

Pasigrožėję opera, kelionę užbaigsime vykdami namo. Apie 21.30 val. grįšime į Panevėžį.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 18 Eur/asm.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Operos bilietas – apie 18-20 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.