2020 04 05 Į Ventės ragą- pasitikt parskrendančių paukščių ir ragaut žuvies

2020 m. balandžio 5 d. kviečiame vykti į gamtine įvairove ir sudėtinga istorija išsiskiriantį Pamario kraštą, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą.

6.00 val. išvykstame iš Panevėžio.

Keliaujame į Ventės ragą. Pakeliui trumpam sustojame grafų Švėkšnoje. Ekskursija Švėkšnoje: Liepų aikštė, paminklas knygnešiams, aukščiausia Šilutės rajone dvibokštė bažnyčia, pastatyta 1905 m. Šventorius, parkas, viadukas, Švėkšnos dvaras, Genovaitės vila, Saulės laikrodis, Dianos statula.

Iš Švėkšnos važiuojame į Minijos kaimą (Mingę) dar kitaip vadinamą “Lietuvos Venecija”. Atvykę, patys nustatysite, kodėl šis kaimas taip tituluojamas? “Mingės egzotikoje” ragaujame žuvienės. Po to plaukiodami laivu Nemuno deltos upėmis ir užutekiais grožimės pirmais pavasario ženklais.

Atvykstame į Ventės ragą, tikrą rojaus kampelį gamtos mylėtojams. Esame pačiame šalies kampe, prie Kuršių marių. Pamatome seniausią Lietuvoje švyturį, kuris mena 1837 metus. Tuomet jis būdavo apšviečiamas lempa, kūrenamas alyva. Visi norintys ir nebijantys vėjo, gali užlipti bei pasižvalgyti po apylinkes. Išvysite Kuršių neriją, Nidą ir Preilą.

Seniausiam Lietuvos švyturiui kompaniją palaiko paukščių žiedavimo stotis, įkurta garsaus Lietuvos gamtininko T. Ivanausko. Čia yra ir muziejus, supažindinantis su paukščių žiedavimo istorija, bei jų migravimo tyrimais. Ekskursiją Ventės rage veda Ornitologijos stoties specialistas.

Važiuojame į Rusnę – rūkytos žuvies sostinę ir vienintelį Lietuvos miestelį saloje, įsikūrusį Nemuno deltoje tarp Skirvytės ir Atmatos upių. Rusnėje – žuvies rūkymo edukacija. Lankomės “Ingos rūkyklėlėje”. Dalyvaujame programoje “Žuvies kelias”. Šeimininkė parodys, kaip ruošiama žuvis rūkymui, kaip rūkoma. Po to skanausite keturių rūšių šviežiai išrūkytos žuvies. Šeimininkai pasirūpins, kad stalas būtų gardus. Bus ir vanduo su citrina ir mėtomis. Arbata arba kava (kaip pageidausite). Po edukacijos turėsite galimybę apsipirkti, įsigyti rūkytos žuvies.

Geros nuotaikos, pilni įspūdžių, sugrįšime į namus apie 21 val.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 20 Eur/asm.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelionės organizavimo paslaugos.
Kelionės vadovo paslaugos.

Į KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Gido paslaugos Švėkšnoje ir Ventės rage – apie 1,5 Eur/asm.
Žuvienė – 3,5 Eur/asm.
Plaukimas laivu – apie 6 Eur/asm.
Žuvies rūkymo edukacija – 5 Eur/asm.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.