2020 04 11 Gražiausias Lietuvos kampelis- pavasariu kvepianti Kuršių Nerija

2020 m. balandžio 11 d. kviečiame keliauti į gražiausią Lietuvos kampelį – Kuršių nerijos pusiasalį.

Kuršių Nerija savo gamta traukia keliautojus iš viso pasaulio. Pasakojama, kad gilioje senovėje Karvaičio dukra Neringa užaugo didelė didelė, tikra milžinė. Ji buvo geros širdies ir daug padėdavo žmonėms – per audras brisdavo į jūrą ir parplukdydavo į krantą pasiklydusius laivus. Bet kartą Bangpūtys užsirūstino, sukėlė audras, kurios nesiliovė. Žmonių ginti stojo Neringa. Ji sėmė į prijuostę smėlį, nešė į jūrą ir pylė į vandenį. Tol nešė, kol Neriją supylė. Ta Nerija nuo jūros atitvėrė marias. Žmonės iš dėkingumo tą smėlio juostą ir pavadino Neringa. Juodkrantėje esančiame Raganų kalne esama Neringos gyvenimą ir jos žygius aprašančių skulptūrų.

6.00 val. išvykimas iš Panevėžio.

Iš Klaipėdos keltu keliamės į Smiltynę. Kelionė per Kuršių Neriją. Susipažinsime su kormoranų ir pilkųjų garnių kolonija. Pasižvalgysime nuo Avinkalnio į nuostabų peizažą tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros.

Atvykstame į Nidą – vėjo ir smėlio žemę, grožėsimės jos savitumais. Nidos miestelio savita architektūra. Išvysime Urbo kalno švyturį – įtrauktą į pasaulio šviesos ženklų
knygas, taip pat pažymėtą jūriniuose žemėlapiuose. Aplankysime Parnidžio kopą su saulės
laikrodžiu – ši kopa yra viena aukščiausių apžvalgos vietų Nidoje, kur žmonės gali stebėti tiek regimai iš vandens tekančią, tiek į vandenis besileidžiančią saulę.

Nidoje veikia istorinis Tomo Mano muziejus*, jį aplankysime lydimi muziejaus gido. Pabuvosime Nidos liuteronų evangelikų bažnyčioje ir šalia esančiose senosiose kapinaitėse.
Kuršių Nerija neįsivaizduojama be gintaro, todėl viešnagė „Gintaro galerijoje“ supažindins mus su Baltijos gintaro istorija. Jiems pristatomas gintaro, „Lietuvos aukso“, susiformavimas, inkliuzai, morfologija bei spalvų įvairovė. Čia taip pat galima sužinoti senuosius bei dabartinius gintaro gavybos būdus, atsakoma į dažnai užduodamą klausimą – kaip patikrinti gintaras tikras ar ne. Besidomintiems pristatoma „Gintaro energiją gaminanti mašina“, taip pat galima paragauti „Gintaro trauktinės“. Galerijoje-muziejuje galima pamatyti ir įsigyti įvairių lietuvių autorių darbų.

Laisvas laikas Nidoje. Neringos istorijos muziejų*, bus galima aplankyti savarankiškai laisvo laiko metu, o norintys susipažinti su senovės žvejų gyvenimo būdu, turėtų aplankyti itin tikroviškai įrengtą etnografinę žvejų sodybą, kurią sudaro kiemas, sodas, šulinys, ūkinis pastatas ir gyvenamasis namas, įskaitant XIX-XX-ojo amžiaus baldus ir namų apyvokos ekspoziciją.

Grįždami iš Nidos į Juodkrantę stabtelėsime Naglių Gamtos rezervate ir pamatysime Mirusias kopas.

Juodkrantėje lankysime legendomis apipintą Raganų kalną. Kalno šlaitai apaugę pušimis, nuo viršūnės matosi Baltijos jūra, o iš kitos pusės – Kuršių marios. Pasivaikščiosime Kuršių marių pakrante, pasigrožėsime Juodkrantės architektūra, norintieji gales parsivežti lauktuvių rūkytos žuvies.

Grįžimas į Panevėžį apie 21 val.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 25 Eur/asm.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
Kuro, kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
Kelto ir įvažiavimo į Nidą mokesčiai.
Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
„Tomo Mano” namelis/ muziejus – 2 Eur suaugę; 1 Eur moksleiviai.
„Gintaro galerija“ – 2,5 Eur suaugę; 1,2 Eur moksleiviai (nuo 7 iki 18 metų).
Žvejo etnografinė sodyba – 0,5-1 Eur/asm.
Neringos istorijos muziejus – 0,5-1 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos.

Registracija tel. +370 637 53 161

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.