2020 05 29-31 Karališkoji Krokuva, Bochnios druskų kasykla, Drakonų festivalis

2020 m. gegužės 29-31 d. kviečiame vykti į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Aplankysime vienas seniausių druskų kasyklų bei sudalyvausime įspūdingame drakonų festivalyje! (3 d/2n).

1 diena. 4 val. (laikas gali būti tikslinamas) išvykimas iš Panevėžio. Kelionė Lietuvos – Lenkijos keliais. Aplankome įmantrią kalkakmenio uolų viršūnėse pastatytą Ogrodzieneco pilį *. Tai viena galingiausių ir įspūdingiausių renesansinių gynybinių pilių, kuri pradėta statyti 1350 m karaliaus Kazimiero paliepimu, Ji buvo smarkiai apgriauta švedų karo metu, bet iki šiol išlikę griuvėsiai nustebins lankytojus savo didybe ir galybe. Keliaujame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Keliaujame į Bochnią druskų kasykla. Bochnios druskų kasykla yra viena seniausių druskos kasyklų Europoje. Ši vieta , kur druska buvo kasama 7 šimtmečius, yra netoli pasauliniu mastu žinomų Veličkos druskų kasyklų ir Krokuvos. Druskų klodus 13 amžiuje miestelio gyventojai atrado visai netikėtai ir tai tapo jų “aukso gysla”. Tai ištisas požeminis miestas pilnas paslapčių ir atradimų. Liftai, šachtos, galerijos. Ekskursija po kasyklą su vietiniu gidu *. Pasakojimai apie sudėtingą kalnakasių darbą. Požemiuose visais metų laikais temperatūra svyruoja tarp + 14-16 laipsnių. Šiuo metu senoji druskų kasykla pritaikyta sveikatingumo poreikiams –čia įrengta sanatorija, kur druskomis prisotintas oras padeda gydyti kvėpavimo takų ligas. Aplankome požeminius šachtų labirintus, kurie driekiasi apie 4,5 km maždaug 300-450 m po žeme. Vykstame į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Turgaus aikštėje pamatysime Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, miesto rotušę ir paminklą A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praeisime Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Aplankysime skverelyje už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Vavelio kompleksas – Krokuvos širdis, Vavelio katedra* – čia buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai, taip pat ir Lietuvos – Lenkijos karalius Jogaila, pakilsime į Žygimanto varpinę, aplankysime kriptas, kur palaidoti karaliai, ir žymūs Lenkijos žmonės, Vavelio pilis. Dienos pabaigos kulminacija – kasmetinio “Drakonų festivalio” gražiausias pasirodymas. Vavelio kalvos papėdėje susibūrę tūkstančiai žmonių laukia, kol Vyslos upėje pasirodo atplaukiančių drakonų figūros. Šio pasirodymo metu susijungia muzikos, šviesos ir vandens stichijos, susirinkusius žavi nuostabių būtybių pasirodymas Vyslos vandenyse. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Su trumpais sustojimais prasivaikščioti, pavalgyti keliaujame link namų.

KELIONĖS AUTOBUSU KAINA – 145 Eur/asm.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu.
2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje (dviviečiuose/ triviečiuose kambariuose).
Kelionės vadovo paslaugos.
Ekskursinė programa.
Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
Mokamiems objetams pažymėtiems (*) turėti apie 30 Eur/asm.
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu nuo 3 Eur/asm.
Papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos

Registracija tel. +370 637 53 161

PASTABOS:
Būtinas LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas iki kelionės pabaigos turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
Priemoka už vienvietį kambarį – apie 35 EUR.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.