Po Pietryčių Lietuvą: Jašiūnai, Dieveniškės, Medininkai!

KAINA
35 Eur/asm.

Kodėl verta rinktis mus?

  • Prieinama kaina
  • Kelionės su gidu
  • Nenuobodūs maršrutai
  • Kelionių draudimas

Registracija

Norite užsiregistruoti į mūsų kelionę ir patirti neišdildomų įspūdžių? Susisiekite apačioje nurodytais kontaktais.

+370 637 53161

info@autrega.lt

Nuotraukos
Kelionės informacija

2025 m. balandžio 5 d. kviečiame keliauti po Pietryčių Lietuvą, pasigrožėti Medininkų pilimi bei Jašiūnų dvaru, apsilankyti istoriniame Dieveniškių regioniniame parke ir atgimusiame Laukininkų (Šumsko) dvare!

7.30 val. Išvykimas iš Panevėžio.

Atvykstame į restauruotus Jašiūnų dvaro rūmus. Turėsime ekskursiją po dvaro muziejų ir parką su vietiniu gidu. Kaip ir daugumoje dvarų, jo istorija susijusi su keliomis giminėmis. Nuo XV a. iki XVIII a. pabaigos Jašiūnų dvarą valdė Radvilos, kurių pašonėje dvarus turėjo ir kitos garsios šeimos. Bet Radvilos buvo nepėsti, per šimtmetį susipirko beveik visas apylinkių žemes ir suformavo turtingą dvarą. 1811 m. iš Dominyko Radvilos dvarą nupirko Lietuvos Tribunolo kelių departamento viceministras, Uždauguvio taurininkas Ignotas Balinskis. Šios giminės rankose dvaras išsilaikė iki paskutiniųjų jos gyvavimo metų. Dvaras tuo metu tapo intelektualinės traukos centru. Čia lankėsi žinomi žmonės, poetai. Pats M. Balinskis parašė išsamią dviejų tomų Vilniaus istoriją. Balinskių šeima iš Jašiūnų dvaro pasitraukė įžengus Raudonajai armijai. Aišku, viskas neužilgo buvo suniokota, išgrobstyta. O pats nemaloniausias dvaro istorijos puslapis buvo parašytas 1941 m. kai jis laikinai tapo žydų getu. Po karo dvare veiklą vykdė kultūros namai, ligoninė, gimdymo namai, kepykla, biblioteka ir dar bala žino kas. Galų gale atiteko ūkio direkcijai. Didesnio remonto nematęs dvaras stovėjo nušiuręs. Bet po 2015 m. restauracijos pastatas atsigavo.

Toliau vykstame į Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centrą Poškonių kaime. Aplankysime įdomiausius objektus: Poškonių pilkapyną, Grybiškių ąžuolą. Ąžuolo kamieno apimtis 4,98 m, skersmuo apie 1,6 m, aukštis apie 26 m. Prie Grybiškių ąžuolo surastas didžiausias Lietuvos baravykas, kuris įregistruotas Lietuvos rekordų knygoje. Baravyko svoris buvo 3,05 kg, kepuraitės skersmuo 49 cm. Didžiuliai mitologiniai akmenys Jankelis ir Jankeliukas guli prie kelio Šalčininkai–Poškonys–Dieveniškės. Grybiškių pušis taip pat nenusileidžia populiarumu ąžuolui. 2 km nuo „Užkeiktos svodbos“ Dieveniškių miško pilkapyno teritorijoje yra stulpo formos akmuo „Mokas“. Daugelį metų žmonės tikėjo, kad jis turi gydomųjų galių ir ėjo prie jo gydyti ligų. Nuvažiuosime į Bėčionių piliakalnį. Aplankysime Dieveniškes – istoriniu ir architektūriniu požiūriu įdomų miestelį bei Dieveniškių švč. Mergelės Marijos Rožantinės bažnyčią. Urelių kaimas garsėja koplytėlėmis, nes prasideda ir baigiasi koplyčiomis.

Kelionę tęsiame Medininkų pilyje. Apsižvalgysime po 4 ekspozicijų sales. Pirmojo aukšto salėje išvysime patrankas, akmeninius sviedinius, archeologinius radinius. Susipažinsime su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės mūro pilimis bei LDK XIV–XVIII a. ginkluote. Karybos salę puošia dailininko Giedriaus Kazimierėno 2012 m. tapytas paveikslas. Trečiojo aukšto salėje, kurioje eksponuojami X–XX a. pagaminti sidabro dirbiniai, galėsime pasigaminti mums patinkantį suvenyrą. Užlipę į bokštą, apžvelgsime apylinkes iš įrengtos apžvalgos aikštelės.

Kelionę užbaigsime apsilankymu atgimusiame Laukininkų (Šumsko) dvare! Laukininkų dvaro pradžia skaičiuotina nuo 1518 metų, 1618 m. dvarą įsigijo Šumskai. XIX a. pirmoje pusėje, apie 1818 m., dvaro perstatymo į dabar matomus Klasicistinius rūmus tikėtina, kad ėmėsi naujieji savininkai Laskavičiai. Tuomet dvaro vidinių erdvių puošyba buvo patikėta garsiam dailininkui Vincentui Smakauskui. Dvare yra išlikusių senąjį dvarą menančių artefaktų. Naujas dvaro gyvavimo etapas prasidėjo 2018 m., dvaras palengva atgimsta. Dvaro parke mus pasitiks amžius skaičiuojančios Senosios tuopos vadinamos Marilės tuopa (lenk. Topola Maryli), pavadinimas galimai sietinas su poetu Adomu Mickevičiumi. Apsilankysime buvusioje Šventvietėje – prie istorinio Akmens su dubeniu ir sename vandens malūne, pro kurį Penos upelis teka rytų kryptimi, vandenys tekantys į rytus nuo amžių buvo laikomi šventi. Pasivaikščiosime po atgimstančius dvaro kambarius, sales ir pajusime senųjų rūmų atmosferą bei istorinių laikų dvasią.

Smagiai praleidę laiką apie 20.00 val. grįšime į Panevėžį.

Registracija tel. +370 637 53 161

Pastaba. Lankomų objektų skaičius, eiliškumas ir kainos gali nežymiai kisti. Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda.

Kelionės organizatorius UAB „Autrega“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 15763. Prievolių užtikrinimo draudimo polisas Nr. KOFG 001421.

Išvykimo ir grįžimo vieta

Panevėžys

Kelionės data

Išvykimas: 2025-04-05 07:30
Grįžimas: 2025-04-05 20:00

Kelionės dienų skaičius

1

Į kainą įskaičiuota:
  • Kelionė turistiniu autobusu.
  • Kelių, kuro ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
  • Kelionės organizavimo paslaugos.
  • Kelionės vadovo–gido paslaugos.
Į kainą neįskaičiuota:
  • Jašiūnų dvaras – suaugusiems apie 3 Eur/asm., moksleiviams, senjorams apie 2 Eur/asm. Gido paslauga grupei iki 30 asm. 30 Eur.
  • Dieveniškių Regioninio Parko Lankytojų Centras – suaugusiems apie 2 Eur/asm., moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems apie 1 Eur/asm.
  • Medininkų pilis – suaugusiems apie 6 Eur/asm., moksleiviams, senjorams apie 3 Eur/asm. Gido paslauga apie 20 Eur grupei.
  • Laukininkų (Šumsko) dvaras – apie 10 Eur/asm.
  • Asmeninės išlaidos.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite naujausią informaciją apie keliones el. paštu.